majsterkowanie - vlog w drewnie i stali

W drewnie i stali – vlog #18

Zupełnie niespodziewanie ten vlog “W drewnie i stali” stał się dla mnie bardzo istotny. W minionych paru latach doświadczyłem nie jednego stresu gdzieś tam w życiu osobistym oraz zawodowym. Nie powiem wytrąciło mnie to z jakiejś równowagi. Ten rok co nam powoli przemija okazał się rokiem na swój sposób przełomowym i majsterkowanie odegrało swoją rolę.

Przede wszystkim kiedy człowiekowi źle to powoli, czasem wręcz niezauważalnie i stopniowo ogranicza swoje jakiekolwiek zaangażowanie.

W tym roku coś wewnątrz mnie zaskoczyło i jeszcze przed wakacjami załączyła mnie się opcja majsterkowania.

Przede wszystkim majsterkowanie, szeroko rozumiane, zarówno jako hobby jak i prace przydomowe, daje mi bardzo dużo radości. Czasem uzyskanie efektu finalnego trwa i wydaje się trwać długo ale i tak dla mnie warte jest spokojnego i przemyślanego działania.

Z takich działań twórczych pierwsze to była prezentowa skrzynka na kawę. Praca nad nią, jak każde inne realne działania dostarczyła mi trochę wyzwań. Przede wszystkim doskonaliłem swój warsztat, uzupełniłem zasób swoich narzędzi i materiałów.

Skrzynka spodobała się i jak ktoś jest zainteresowany…

Podstawą do zbudowania tej skrzynki było założenie, iż skrzynka ma przypominać skrzynkę wojskową co automatycznie dawało mi możliwość pewnej niedoskonałości.

majsterkowanie - vlog w drewnie i stali

Efekt finalny… no cóż, teraz zrobiłbym to inaczej, a czy lepiej tego jeszcze nie wiem. W każdym razie jestem zadowolony.

majsterkowanie - vlog w drewnie i stali

Zupełnie innym wyzwaniem i to ekspresowym była skrzynka na mikroskop. Moja ukochana żona w piątek około 9:30 poinformowała mnie, że mikroskop ma trafić do naszego przyjaciela, który go zwiezie na obóz harcerski do 7:45 w sobotę dnia następnego.

majsterkowanie - vlog w drewnie i stali

Oboje jesteśmy instruktorami harcerskimi i czasem jeszcze coś na obozach robimy. W tym roku, jak i poprzednim, moja żona prowadziła zajęcia z biologii. Tym razem mogła wykorzystać mikroskop ale musiał być przygotowany do transportu i do przechowywania w warunkach polowych.

majsterkowanie - vlog w drewnie i stali

Na szczęście byłem częściowo już przygotowany do zadania i formatki ze sklejki miałem już docięte. Pomimo tego i tak niemal 10 godzin mi to zajęło. Przede wszystkim wynikło to z faktu, że trzeba było pomalować formatki lakierem bezbarwnym, podwójną warstwą.

Inne prace to już prace przydomowe. Nadrabiam zaległości… 🙂