Ramowy proces technologiczny tulei

Proces technologiczny tulei, część 5 i 6

, ostatnie obróbkowe operacje technologiczne w ramach procesu technologicznego bazującego na obrabiarkach konwencjonalnych.

Współcześnie trudno by było być może wyszukać zakład produkcyjny gdzie tak to by było wykonywane. Jednak taki proces technologiczny z wykorzystaniem wyłącznie konwencjonalnych obrabiarek posiada ogromne walory dydaktyczne, gdyż pozwala na przedstawienie podstaw, pokazania i omówienie obróbek tak jak one w swoich założeniach przebiegają. W ramach tak opracowanego procesu technologicznego stosowane są wszelkie zasady technologiczne.

Nie jest to już takie możliwe gdy wykorzystamy obrabiarki CNC, w których współcześnie dąży się do realizacji pełnej obróbki przedmiotu w tzw. jednym zamocowaniu.

Proces technologiczny tulei, część 5 – wytaczanie

Proces technologiczny tulei, część 6 – szlifowanie

Te dwie operacje technologiczne jak już zaznaczono na wstępie kończą obróbkę w tym procesie technologicznym, lecz nie stanowią ostatnich operacji. Takie działania jak ostateczna kontrola techniczna oraz mycie, suszenie, konserwacja oraz pakowanie stanowią integralną część każdego procesu technologicznego.

Kolejny omówiony będzie proces technologiczny z wykorzystaniem obrabiarek CNC.