Pierwsze dni w Helsinkach

Pierwsze dni w Helsinkach

Park Centralny w Helsinkach

Blog, portale społecznościowe, aż w końcu vlog. Wszystko w zasadzie się wzajemnie uzupełnia i dla mnie to ciekawy czas. Połączenie w jedno tego wszystkiego to fajne wyzwanie. Niestety nie sprawdził się mój tymczasowy zestaw łączący aparat, rejestrator dźwięku i mikrofon. Warunki “bojowe” zrewidowały tę konstrukcję i tym bardziej myślę o innym sprzęcie. W Helsinkach miałem nadzieję na udane przetestowanie mojego pomysłu i doświadczenie wykazało, iż tym razem mój projekt nie był idealny 😉

Nadal też z trudem nagrywam siebie mówiącego do kamery w miejscach publicznych 🙁

Z tego powodu między innymi podjąłem się tworzenia dwóch kanałów na YouTube. Oczywiście uwielbiam pracę z obrazem i dźwiękiem. Samo w sobie jest to dla mnie warte doskonalenia się.

Vlogów z krótkiego pobytu w Helsinkach będą raczej dwa, nie więcej, bo nie ma co sztucznie tworzyć na siłę. Przyroda i… i troszeczkę Helsinki i twierdza Suomenlinna. Tyle wystarczy.

Odwiedziłem, znaczy przeszedłem jakieś 8 km w Parku Centralnym w Helsinkach, a potem podobną trasę, może nieco dłuższą w Strefie Rekreacyjnej Luukki. Szczególnie to drugie polecam i to bardzo, tym bardziej, że zahacza fragmentem o Park Narodowy Nuuksio. O Twierdzy Suomenlinna będzie później, za parę dni, a może już jutro, ale to się zobaczy.