John Wick 2 film

John Wick 2 – recenzja

Długa przerwa wynikająca z konieczności przemyślenia jak ta strona ma wspierać moje aktywności pozazawodowe. Od dziś na tej stronie nie będzie postów związanych z moją firmą MorekTECH.

Jak ja lubię ten film. Rzadko kiedy dzięki współczesnym filmom tej klasy można doznać tak wspaniałego budowania charakterystycznego klimatu. Gloryfikacja zabijania jest mechanizmem zdejmującym blokady przed użyciem morderczych narzędzi względem drugiego człowieka i nie można powiedzieć, iż ten film nie ma scen zabijania. Wręcz ma ich bardzo dużo. Ja wiem i pewnie wiele innych osób wie, iż w przypadku John Wick 2 klimat, jego charakter, nakrywają sam akt zabijania.

Dla kluczowe jest tak wyraziste zbudowanie charakterologiczne głównego bohatera, zawziętego, konsekwentnego i zaangażowanego. Keanu Reeves jest moim zdaniem niezastąpiony w tej roli. Nie wyobrażam sobie innego aktora odgrywającego rolę Johna Wicka.

Film jest już od jakiego czasu dostępny na DVD i jeżeli ktoś nie miał okazji oglądać to polecam. Dla mnie prawdziwą ucztą jest budowanie klimatu przy zastosowaniu różnorodnych form. Mam nadzieję, że zapowiadana odsłona trzecia okaże się w tym klimacie równie dobra jak nie lepsza. Nie chciałbym by klimat przysłonił fabułę.

Po czasie od premiery też inaczej patrzę na ostatnią scenę, ale to pozostawiam Wam do przemyślenia po obejrzeniu.