everspace - kosmiczna strzelanka z fabułą

EVERSPACE gameplay

Ten kto mnie zna ten wie, że gram w World of Tanks i teoretycznie tylko w to. Już nie. Gram także w EVERSPACE, kosmiczną strzelankę opracowaną pod VR. Niestety nie mam możliwości wykorzystywania VR ale i tak plastyka wykreowanych przez ROCKFISH Games układów planetarnych niesłychanie cieszy moje zmysły. Gram między innymi dlatego, że chłonę tę plastykę.

EVERSPACE jako gameplay jest dla mnie bardzo ważny ponieważ jego tworzenie, nagrywanie, montaż stanowią materiał ćwiczeniowy pt. “Jak nagrywać gameplaye”. Z jednej strony zależy mi na oglądalności, to akurat oczywiste, ale przede wszystkim na doskonaleniu aspektów tworzenia serii.

EVERSPACE jest przede wszystkim widowiskowy. Pozyskane kredyty podczas misji wykorzystuje się do unowocześniania swojego statku. Mankamentem jest to, że nie można ich odłożyć. Niewykorzystane przepadają przy uruchomieniu kolejnego wypadku klona.

Jest kilka sektorów, w ramach których jest kilka układów planetarnych i kilka możliwych dróg skoków nadprzestrzennych. Jednak za każdym powtarzanym wypadem układ ich i drogi skoków są inne co jest dobrym rozwiązaniem.

Fabuła też jest w sumienie nie najgorzej zarysowana i opisana. Jeszcze nie odkryłem wszystkiego. Zapraszam do oglądania.